Jaki prezent kupić na dzień dziecka

Wcale prezent na dzień dziecko nie musi być bardzo kosztowny i jednocześnie wykwitnie oryginalny.  Najważniejsze jest, aby zobaczyć na twarz dziecka uśmiech tuż po odpakowaniu prezentu. Jak już wiemy dzień dziecka, odbywa  w każdym roku i z tego też powodu co rok rodzice zastanawiają się, jaki prezent swojemu synowi czy córce sprezentować. Jeżeli kompletnie nie masz pojęcia, co w tym roku możesz, wybrać polecam przejść trochę niżej w celu zobaczenia propozycji prezentu na dzień dziecka. Oczywiście zawsze możemy zapytać się naszej pociechy, co pragnęłaby dostać w swoje święto. Wtedy możemy usłyszeć dwie odpowiedzi, jedna z nich wygląda następująco. Otrzymujemy całą listę życzeń, a z drugiej strony dziecko samo nie ma pojęcia. Jednak pytanie swojego dziecka wprost nie jest zbyt dobrym pomysłem, gdyż niweluje to cały efekt zaskoczenia. Chyba że nasze dziecko jest już duże.

Prezent dla chłopca i dla dziewczynki

Większość dziewczynek ucieszy się z typowej dla nich zabawki, czyli z najprostszej lalki. Jednak zanim podejmiemy, jaką decyzje co do wyboru lalki, pierw spytajmy się dziecka, z jakiej serii ma być lalka. Odpowiedzi na to pytanie jest bardzo ważna, ponieważ znajdziemy na rynku wiele lalek opierających się na kompletnie innych pomysłach np.: mamy z tym do czynienia, kiedy porównamy lakę barbie z lalką wywodzącej się z serii  Monster High. Jednak przejdźmy teraz do chłopców. I na wstępie powiem, że bardzo małą część chłopców ucieszyłaby się z lalki, więc będziemy musieli szukać prezentu specjalnie dedykowanego chłopcom. Przykładowo może ty być samochodzik, który będzie się komponował z już zebraną kolekcją. Do wyboru mamy klasyczne małe samochodziki, nieco większe sterowane przy pomocy pilota i są na baterie. Wiele chłopców pragnie dostać wyspecjalizowane samochody danych służb jak na przykład policji, straży porannej czy pogotowia. Każdy chłopiec ucieszy się również z elektrycznej kolejki. I nie tylko samochodziki ucieszą młodego kierowcę, lecz nawet większe maszyny w postaci tirów czy rozmaitych pojazdach budowy.

Ciekawe książki na prezent z okazji dnia dziecka

Dzień dziecka to święto obchodzone 6 czerwca. Zostało ono ustanowione już w 1954 roku, a jego głównym celem było rozpowszechnianie i propagowanie praw dzieci. Obecnie dzień ten jest celebrowany w różnych terminach na całym świecie. Najmłodsi domownicy są wówczas obdarowywani niesamowitymi upominkami wywołującymi radość i uśmiech na twarzach. Wielu rodziców zastanawia się, co można kupić swym pociechom z okazji tego wyjątkowego święta. Ciekawym rozwiązaniem dla strapionych opiekunów jest literatura. Interesujące książki przypadną do gustu zarówno młodszym, jak i starszym miłośnikom czytelnictwa. Taki prezent na dzień dziecka w postaci książek zachwyci wszystkie pociechy, a także przyczyni się do rozwijania ich wyobraźni i poszerzania wiedzy. Jakie lektury będą doskonałym wyborem? Które tytuły zainteresują każde dziecko?

Intrygująca literatura dla najmłodszych

Podczas wyboru książek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, warto mieć na uwadze ich zainteresowania i pasje. Doskonałą powieścią dla fanów magii i zaczarowanych historii jest “Jednorożec Małgosi” autorstwa Smith Briony May. To fantastyczny utwór o przyjaźni i przygodach dwójki bohaterów: samotnej Małgosi i maleńkiego jednorożca. Młodzi czytelnicy będą mogli poznać ich wspólne sposoby na nudę oraz zabawy na świeżym powietrzu. Jest to subtelna i pogodna książka o uczuciach i zmianach, których nie należy się bać. Równie ciekawą lekturą jest “Gaz do dechy! Odjazdowe powieści o samochodach” Marcina Prokopa. Znany redaktor stworzył niesamowitą książkę o samochodach, w której zawarł odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania zadawane przez dzieci. To zachwycający zbiór ciekawostek o pojazdach, ich częściach, a także zasadach działania będący doskonałym prezentem dla małych pasjonatów motoryzacji. 

Najlepsze książki dla młodzieży

Chcąc sprawić niezapomniany prezent wszystkim nastolatkom, warto zdecydować się na zakup powieści fantasy. Jedną z nich jest “Okrutny książę” Holly Black. To książka opowiadająca o emocjonujących przygodach Jude, która, aby ocalić siostry i zyskać pozycje w krainie Elfów będzie musiała przejść trudną i wyjątkowo niebezpieczną drogę. Baśniowy świat Elisium przekona do siebie każdego zwolennika magii. Inną, intrygującą powieścią jest “Hazel Wood” napisany przez Melissę Albert. Nastoletnia Alice musi poprowadzić własne śledztwo w sprawie tajemniczego zaginięcia jej mamy. Jedyny trop będzie prowadzić do posiadłości zmarłej babci, w której kobieta pisała utwory o mrocznej krainie. Alice wraz ze swym kolegą Ellery’m wyruszy w niesamowitą podróż do innego świata. “Hazel Wood” to trzymająca w napięciu książka, która zachwyci niejednego, nastoletniego czytelnika.

Prezent na dzień dziecka! Co podarować nastolatkowi

Choć od nastolatka wielokrotnie usłyszysz, że nie jest już dzieckiem, dobrze wiesz, że spodziewa się prezentu na 1-go czerwca. W tym właśnie tkwi urok dorastających urwisów. Zdaje się, że prezent na dzień dziecka dla nastolatka jest nieco trudniejszym wyzwaniem. W końcu to nie czas na zabawki. Znacznie bardziej interesuje ich elektronika i różnego rodzaju gadżety. Jeśli jednak chcemy iść w stronę klasyki, warto postawić na książki. Tym bardziej nie muszą się one wiązać tylko z nauką, ale mogą zapewniać świetną rozrywkę. Właśnie to warto udowodnić młodzieży. Jakie zatem wybierać książki dla nastolatków?

Literatura dla młodzieży! To się sprawdzi na Dzień Dziecka dla nastolatka!

Byliśmy łgarzami, Autor: E. Lockhart. To zaskakujący thriller dla młodych czytelników. To emocjonująca i pełna tajemnic opowieść o dramacie rodzinnym.
Szkoła dla wybranych, Autor: Samuel Miller. To obyczajowa powieść z wątkiem kryminalnym. Licealne dramaty będą tematyką bliską i ciekawą dla nastolatków, a do tego mroczne tajemnice dodają lekturze pikanterii.
Zadanie domowe, Autor: Liza Wiemer. To niezwykle poruszająca i skłaniająca do refleksji książka poruszająca ważne tematy w tym dotyczący eksterminacji żydów. To opowieść moralizatorska i pozostająca w pamięci.
Licencja na dorosłość, Autor: Małgorzata Karolina Piekarska. To książka, która poniekąd ukazuje, jak mogą wyglądać początki dorosłości. To świetna propozycja dla młodych, którzy powoli planują swoją dalszą przyszłość.
Susza, Autor: Neal Shusterman. To opowieść o poważnej sytuacji kryzysowej, która zdaje się abstrakcyjna, ale czy na pewno? Książka zawiera mnóstwo przygód i przeciwności, co sprawia, że totalnie wciąga czytelnika.
Ośmioro kuzynów, Autor: Louisa May Alcott. To pełna uroku opowieść, w której mamy do czynienia z wewnętrzną przemianą bohatera. To książką pełna ciepła, która może zadziałać motywująco na czytelnika.
Będziesz serca biciem, Autor: Magdalena Zarębska. Ta książka będzie wyjątkowo blika nastolatkom. Opowiada o ich typowych rozterkach, emocjach i pierwszych zauroczeniach.